Webové stránky ve WordPressuWordPress je redakční systém, který využívají velké korporátní firmy, drobní živnostníci, světoznámé novinářské společnosti, ale i slavné osobnosti.

Co je WordPress?

WordPress je open source redakční publikační systém napsaný v PHP a MySQL. Je vyvíjen pod licencí GNU GPL a je silně podporován společností Automattic, jejíž vývojáři se WordPressu věnují. WordPress je oficiálním nástupcem systému b2/cafelog a má širokou uživatelskou a vývojářskou komunitu, která v případě jakýchkoli nesnází ráda pomůže. Počet funkčních webových stránek postavených na redakčním systému WordPress dosahuje 10 miliónů.

WordPress je používán dle oficiálních statistik jako CMS na více než patnácti procentech webových stránek na světě, překonává tak jednoznačně OpenSource CMS jako Joomla či Drupal, které se drží pod deseti procenty. Patří tak na elitní přední příčku v žebříčku redakčních systémů.

Redakční systém WordPress

Webové stránky ve WordPressu

Redakční systém je pojem, který ve zkratce znamená jednoduchou možnost spravovat veškerý obsah vašich webových stránek.

Redakční systém WordPress je unikátní v možnosti přizpůsobení, ale také ve své elegantnosti a v jednoduchosti ovládání. Vše je přehledné a lehce editovatelné. WordPress například umožňuje pravidelně přidávat novinky, články či důležitá oznámení a nabízí tak možnost správy veškerého textového i mediálního obsahu. V nabídce funkcí je i možnost správy uživatelů a nastavení jejich uživatelských práv, čímž pak můžete kontrolovat veškerý obsah jen Vy a poté schválit a publikovat on-line.

WordPress lze použít pro účely firemní prezentace, osobního blogu ale i například jako internetový magazín. Lze jej také použít jako velmi dobře fungující e-shop, který podporuje kvalitní správu objednávek.

Redakční systém lze jednoduše rozšířit o další funkce pomocí zásuvných modulů. Ke všemu také dostáváte nejen naši, ale i celosvětovou podporu a pomoc při řešení problémů.

Přednosti WordPressu

 • Jednoduché ovládání
 • Elegantní prostředí
 • Přehled o veškerém obsahu
 • Snadné přidání nového textu a jeho editace
 • Možnost kdykoli jedním klikem změnit vzhled
 • Celosvětová podpora a pomoc při řešení problému

Hlavní funkce WordPressu

 • Vedení blogu či novinek ve formě příspěvků
 • Mediální úložiště (fotografie, videa, hudební soubory)
 • Vytváření malých i velkých fotogalerií
 • Správa hlavního obsahu webu ve formě statických stránek
 • Komentáře u příspěvků či stránek
 • Editace postranního panelu a vzhledu
 • Vestavěný editor zdrojového kódu grafické šablony
 • Správa uživatelů a jejich práv
 • Velké možnosti v nastavení
 • Možnost rozšíření o zásuvné moduly

Využijte našich služeb a přesvědčte se, že webové stránky ve WordPressu nebo e-shop ve WordPressu je levné, ale velmi profesionální řešení pro publikaci či prodej na internetu.

K čemu využít WordPress?

Redakční systém WordPress lze využít téměř k čemukoliv, ať už se jedná o osobní blog, firemní prezentaci, e-shop či internetový magazín. Na redakčním systému lze postavit téměř cokoliv, na co si vzpomenete. Umíme jej přizpůsobit pro všechny potřeby.

Blog ve WordPressu

Díky jedinečné možnosti přidávání příspěvků, se WordPress ideálně hodí k vedení osobního blogu. Nové příspěvky lze řadit to nejrůznějších kategorií, dle autorů, štítků a data zadání. K příspěvkům je také možné přidávat komentáře, které ukrývají mnoho nastavení, ať už nutnost registrace nového člena pro přidání komentáře, či nutnost komentáře nejdříve schválit správcem webu před zveřejněním a další. Každý z autorů blogu může mít vlastní stránku, kde bude zobrazen jeho popis a vše, co bude chtít o sobě sdělit.

Internetový magazín ve WordPressu

Obdobně jako osobní blog, lze nastavit i internetový magazín. Příspěvky jsou jednotlivé novinky, které jsou řazené do kategorií a štítků, stejně tak i pomocí autorů a data zadání. Lze přidávat komentáře a opět platí, že každý z autorů magazínu může mít vlastní stránku s informacemi o své osobě. Díky redakčnímu systému WordPress tak lze přehledně, jednoduše, ale přesto na profesionální úrovni vést internetový magazín.

Webové stránky ve WordPressu

WordPress je také ideální pro firemní prezentaci. Téměř 70% tvořených webových stránek, které jsou postavené na redakčním systému WordPress, jsou firemní prezentace. Redakční systém nesmírně zjednodušuje správu webu a zveřejněných informací. Pokud se náhle změní určité firemní informace, samotná změna na webu je tak otázkou pár vteřin. Nabízí se také možnost využití publikačních nástrojů pro zadávání novinek, aktualit či důležitých oznámení. Pro vaše zákazníky bude také mnohem jednoduší vás kontaktovat, jelikož další užitečnou funkcí WordPressu je kontaktní formulář, díky kterému neunikne žádný dotaz od vašich návštěvníků.

E-Shop ve WordPressu

Redakční systém WordPress v sobě ukrývá i velmi propracovaný systém pro prodej na internetu. E-shop ve WordPressu obsahuje jednoduché přidávání nových produktů, vedení skladových zásob, slev a slevových kupónů, vedení objednávek (fakturační i dodací adresa), možnost prodávat do ciziny (nastavení měny), potvrzovací e-maily a spoustu dalších funkcí, které s přehledem konkurují obrovským e-shopům. S redakčním systémem WordPress je vedení e-shopu hračkou a jednoduchou záležitostí.